DUYURULAR :
Kategoriler
Biyografi
#
Çevirmen :
Sayfa :
620 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
12 X 20 
Son Baskı :
20 Mart, 2017 
İlk Baskı :
20 Mart, 2017 
Barkod :
9786051714721 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Silahlı Sosyalist Troçki
1879 - 1921

Isaac Deutscher

Machiavelli’ye göre, bütün silahlı peygamberler galip gelmiş, silahsızlar mağlup olmuşlardır. Deutscher, Troçki’nin, çağımızın en büyük devriminde nasıl silahsız olarak galip geldiğini, daha sonra ise zafer kazanmış, zırhının altında ezilen silahlı bir komutan olarak karşımıza çıktığını, ardından da sürgün ve ölüm yıllarını anlatıyor.

Machiavelli’nin, bütün silahlı peygamberler yenmiş, silahsızlar yenilmişlerdir saptamasınan yola çıkan Deutscher, Troçki’nin, çağımızın en büyük devriminde nasıl silahsız olarak yendiğini daha sonra ise silahlı, zaferi kazanmış, zırhının altında ezilen bir komutan olarak karşımıza çıktığını ve sürgün yıllarını anlatıyor.

“Troçki 1930’larda bir avuç taraftarıyla birlikte Stalin’in acımasız cinayetlerinin ve ihanetinin önüne geçmeye çalıştı. Devrimin ruhunu, bürokratik cellatlara karşı kahramanca savunması fırtınanın içinde bir meşale gibiydi. Isaac Deutscher, muhteşem biyografisinde bu hümanist düşünür ve hayranlık uyandıran devrimcinin mirasını bize geri kazandırıyor.” 
Mike Davis

“Bu, kaybolan kadife devrimin sesi.  Deutscher’ın üçlemesi, komünist-model sosyalizmde neyin yanlış gittiğini öğrenmek isteyen yeni nesillere umut veriyor.” 
Sheila Rowbotham

Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!