DUYURULAR :
Kategoriler
Tarih
#
Çevirmen :
Sayfa :
960 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 x 21 
Son Baskı :
19 Temmuz, 2022 
İlk Baskı :
01 Ekim, 2014 
Barkod :
9786051069296 
Kapak Tsr. :
Editör :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 
Orijinal Dili :
İngilizce 
Orijinal Adı :
The War That Ended Peace 

Barışa Son Veren Savaş


Margaret Macmillan

BÜYÜK SAVAŞ İÇİN KİMİ SUÇLAMALIYIZ?
Olağanüstü ilerleyişlerle dolu bir yüzyılın ardından Avrupa nasıl olduysa katastrofik bir çatışma dönemine girdi: milyonlarca insan öldü, ekonomiler çöktü, imparatorluklar ve toplumlar parçalandı, dünya egemenliği sona erdi.
Avrupalılar neden barışa sırtlarını döndüler? Margaret MacMillan Arşidük Franz Ferdinand’ın katledilmesinden yıllar öncesinden başlayan devasa politik ve teknolojik dönüşümlerle başlıyor. Sınırlar boyunca gidip gelen fikirlerin ve duyguların, savaş ve barışı dengede tutan ulusal kararların ayrıntılı bir dökümünü çıkarıyor. Terazinin hangi kefesinin ağır basacağına karar verenlerin insani zayıflıkları içinde bocalayarak nasıl aşklarından ve nefretlerinden güç aldıklarını ya da tam tersine zayıfladıklarını gösteriyor.
Barışa Son Veren Savaş barış dolu bir kıtanın nasıl kaçınılmaz bir biçimde kaosa sürüklendiğinin yetkin bir dökümü. Günümüzde de savaşların nasıl kolayca çıkabileceği ortadayken barışı sürdürebilmek temel görev olmalı diyen MacMillan yine de her zaman bir şansımız olduğunu da bizlere hatırlatıyor.

“Yetkin, kapsamlı, canlı ve bilgece.”
⎯Christopher Clark, London Review of Books
“MacMillan’ın bu başyapıtı Avrupa’nın son yıllarının en kapsamlı dökümü.”
⎯Amanda Foreman


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!