DUYURULAR :
Kategoriler
Tarih
#
Çevirmen :
Sayfa :
425 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
14 X 21 
Son Baskı :
11 Ekim, 2013 
İlk Baskı :
11 Ekim, 2013 
Barkod :
9786051067940 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 
Orijinal Dili :
İngilizce 
Orijinal Adı :
From the Ruins of Empire, The Revolt Against the West and the Remaking of Asia 

Asya'nın Batıya İsyanı


Pankaj Mishra

Muhteşem… Mishra, Batının Doğuya uzun bakışını tersine çeviriyor… Bunlar, bugünkü öfkeli Asyalıların dedelerinin ilginç öyküleri.
Orhan Pamuk

Canlı … çekici… Asya’nın Batıya İsyanı, bugün içinde yaşadığımız Batı-sonrası dünyayı şekillendiren, geniş ve hâlâ büyük ölçüde keşfedilmemiş anti-sömürgeci düşünce alanına heyecan verici bir bakış sunuyor.
Mark Mazower, Financial Times

Edward Said’in şaheseri Şarkiyatçılık’tan sonra, Asya’nın Batıya İsyanı modern dünya tarihine ilişkin zinde bir görüş daha sunuyor. Pankaj Mishra bilgili… becerikli ve büyüleyici bir anlatı yazarı.
Wang Hui, Çin Düşünce Tarihi Profesörü, Tsinghua Üniversitesi, Beijing

Derinlemesine araştırılmış ve özgünlüğü çarpıcı … içe işleyen ve rahatsız edici bu kitap, bugün nerede olduğumuzu anlamak isteyen herkesin okuma listesinde yer almalı.
John Gray, Independent Titiz bir bilimsel çalışma…

Mishra’nın iddia ettiği gibi tarih, fethedilenler tarafından cilalanmış ve çarpıtılmıştır… Avrupa, özellikle de İngiliz emperyalizminin Asya imparatorluklarına acımasızca boyun eğdirmesinin bu tutkulu anlatımı, kışkırtıcı, utanç verici ve inandırıcıdır.
Michael Binyon, The Times

Mishra gibi yazarlara ancak minnet duyulabilir. Asya’nın Batıya İsyanı bilgilendirici, kışkırtıcı, esin verici ve sürekli karmaşık; düzeni bozulmuş zamanımız için kurmaca olmayan bir model oluşturmaktadır… Anlaşılan o ki, gelecek yıllarda kendi türünün tanımlayıcı kitabı olarak görülecek.
Stuart Kelly, Scotsman

Büyüleyici … zengin ve sahiden düşünmeye zorlayan bir kitap.
Noel Malcolm, Telegraph

Pankaj Mishra yeni ve aydınlatıcı bağlantılar kuran sürükleyici bir anlatı üretmiş. Tartışmalı tarihin entelektüel silsilesinin izini sürüyor. Sonunda elimizde tuttuğumuz şeyin yalnızca çok eğlenceli ve çok insancıl bir kitap değil, sömürgeciliğin doğasının ve zihniyetinin bir bilançosu da olduğunu anlıyoruz.
Hisham Matar

Okunması kolay ve aydınlatıcı… Mishra’nın Müslüman tepkilerle ilgili çözümlemesi özellikle yerinde.
David Goodall, Tablet

Çok iddialı ama baştan sona kolay okunan bu kitap, bugünkü Asya’nın ortaya çıkışına yol açan süreçlere ilgi duyan herkes için temel bir okuma kitabı.
Amitav Ghosh, Wall Street Journal


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!