DUYURULAR :
Kategoriler
Bilim
#
Çevirmen :
Sayfa :
255 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 21 
Son Baskı :
14 Kasım, 2023 
İlk Baskı :
01 Ekim, 2013 
Barkod :
9786051067582 
Kapak Tsr. :
Editör :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 
Orijinal Dili :
İngilizce 
Orijinal Adı :
A Brief History of Time 

Zamanın Kısa Tarihi


Stephen Hawking

Yaklaşık kırk dile çevrilen ve dünya üzerindeki her 750 kişiden birinin edindiği Zamanın Kısa Tarihi çağımızın en büyük zihinlerinden biri olan Stephen Hawking’in sorularına yanıt aradığı bir kitap:
“Evren nasıl başladı ve başlamasını olanaklı kılan şey neydi?
Zaman her daim ileri doğru mu akar?
Evrenin bir sonu ya da sınırı var mı? 
Uzayda başka boyutlar var mı?
Her şey sona erdiğinde ne olacak?” 

Elinizdeki bu baskı Hawking’in 2016 yılında kitabını son kez gözden geçirdiği ve bir Ek yazdığı genişletilmiş baskıdan dilimize kazandırılmıştır. Hawking’in bu ekte de belirttiği gibi, evrenin başlangıcından 300.000 yıl sonrasını araştıran ve Hawking’in varlığını ileri sürdüğü uzayzaman dokusundaki kırışıklıkları tespit eden kozmik mikrodalga ardalan ışınımı uydularının (WMAP ve Planck) verileri ve LIGO deneyinin kütleçekim dalgalarını saptaması gibi yeni gelişmeler ışığında Zamanın Kısa Tarihi güncelliğini koruyor.

“Kozmolojinin karmaşıklığını herkesin anlayacağı şekilde basit bir açıklıkla ortaya seriyor... Müthiş bir beyin.”  –Observer

“Böyle büyük problemleri araştıran bir dehâyı izlemek heyecan verici.”  –Sunday Times

“Einstein’dan bu yana en büyük bilimsel zekâ.”    –Daily Expres

Einstein’dan sonraki en büyük fizikçi olarak kabul edilen Stephen Hawking tarafından kaleme alınan Zamanın Kısa Tarihi kitabı, dünya çapında satış rekorları kırmıştır. Bu eserinde bu kadar başarı yakalamasına neden olan şey ise, belki de anlatımının sadeliğidir. Zamanın Kısa Tarihi kitabını konusu kara delikler, evrenin genişlemesi, zamanda yolculuk gibi kozmik olaylardır. Bu olayları konu alan Zamanın Kısa Tarihi kitabı, konuya hâkim olan ya da olmayan her okurun ilgisini çekebilecek sadelikte kaleme alınmıştır.


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!