DUYURULAR :
Kategoriler
İnceleme Araştırma
#
Çevirmen :
Sayfa :
460 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 12,5 
Son Baskı :
02 Ekim, 2015 
İlk Baskı :
02 Ekim, 2015 
Barkod :
9786051710976 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Karıncalar Arasında Serüvenler
İnsanlardan 100 milyon yıl daha eski bir uygarlığın ayak izler

Mark W. Moffett

Dünya üzerinde 100 milyon yıldan fazla bir süredir hüküm süren karıncalar savaşçı, yapı ustası, büyük hayvan avcısı ve köle sahibidirler. Pazar ekonomisi uygularlar, imalat hatları oluştururlar, hijyene önem verirler, atıkları değerlendirirler, çiftçilik ve savaş yaparlar. Uluslararası gezgin araştırmacı, biyolog ve fotoğrafçı, “böcekbiliminin Indiana Jones’u,” gözüpek Mark W. Moffett, karıncaların gizli dünyasını araştırırken bizleri yerküre çevresinde şaşılası, harika bir yolculuğa götürmekte. Moffett; Nijerya, Endonezya, Amazon, Avustralya, California ve daha başka yerlerde geçen serüvenlerini anlatırken karıncaların nasıl yaşadıklarını ve etraflarındaki ekosistemlere, farklı ölçeklerde ve daha hızlı bir tempo içinde olsalar da insanlara şaşırtıcı bir şekilde benzeyen davranışlar sergileyerek nasıl egemen olduklarına ilişkin büyüleyici ayrıntıları gözlerimizin önüne sermekte. 

“Mark Moffett karıncaların Jane Gooda’lı olarak tanımlanır. Çocukluğumdan beri böyle bir kitabı elime geçirmeyi hep arzular dururdum.”
JANE GOODALL, PHD, DBE, Birleşmiş Milletler Barış Elçisi  

“Mark Moffett günümüzün araştırmacı doğabilimcilerinin en ön sıralarında yer almaktadır. Şimdiye kadar çekilenlerin en iyisi diyebileceğim fotoğrafları tek kelimeyle muhteşem.” EDWARD O. WILSON 

“Mark Moffett doğabilim hikayecilerinin en iyisi. Kitabı eşsiz kişisel dokunuşlarla süslenmiş; ayrıntı, bilgi ve kuram içeriği bakımından da muhteşem.”
MICHAEL SHERMER, Scientific American


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!