DUYURULAR :
Kategoriler
Yemek Kitabı
#
Sayfa :
210 
Cilt :
Ciltli 
Boyut :
24 X 32 
Son Baskı :
18 Haziran, 2015 
İlk Baskı :
18 Haziran, 2015 
Barkod :
9786051069937 
Kapak Türü :
Sert Kapak 
Yayın Dili :
Türkçe 

Kayseri Yemekleri (Ciltli)
Tokanadan Sofraya

Hayrunnisa Gül

Yemek kültürü ülke tanıtımında çok önemlidir. Cumhurbaşkanı eşi olarak milletimizi temsil etme; kültürümüzü doğru şekilde tanıtma sorumluluğu taşıdığım yıllar boyunca ülkemizi ziyarete gelen devlet başkanları ve eşlerini, geleneksel Türk misafirperverliğine yaraşır bir şekilde ağırlamanın öncelikli görevlerim arasında olduğu bilinciyle hareket ettim.

Köşk menülerinde Anadolu’nun her yöresinden, Karadeniz’den Akdeniz’e, Ege’den Güneydoğu Anadolu’ya kadar her bölgeden tarifler sıkça yer aldı. Kayserili olduğumuz için tabii ki, Kayseri mutfağının yeri hep ayrı oldu.

Elinizdeki bu kitap, geleneksel Kayseri yemeklerini, özgün tarifleriyle bir araya getirerek Kayseri’mizin zengin mutfak kültürünün geleceğe taşınmasına katkı sağlamak amacıyla hazırlandı.
Kitapta özellikle Kayseri’ye özgü yemeklere yer verildi. Mercimek çorbası, ciger kavurması, mumbar dolması, kelle işkembe gibi Anadolu’nun hemen her yerinde ufak tefek değişikliklerle de olsa sıkça rastlanan tarifler bu kitaba dahil edilmedi.

Eskiden Kayseri’de mutfağa ‘tokaba’ ya da ‘aşgana’ denirdi. Bundan hareketler’ Tokanadan Sofraya Kayseri Yemekleri’ adı verilen bu kitapta yer alan tarifler, herkesin evinde, tokanasında rahatlıkla uygulayabileceği şekilde hazırlandı.

Çorbalar
Ana yemekler
Pilavlar ve makarnalar
Hamur işleri
Tatlılar ve içecekler
Diğer lezzetler


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!