DUYURULAR :
Kategoriler
Güncel
#
Sayfa :
190 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 21,5 
Son Baskı :
16 Haziran, 2015 
İlk Baskı :
16 Haziran, 2015 
Barkod :
9786051711157 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Türkiye Tarımının Değişim ve Dönüşüm Süreci
"Buğday ile koyun gerisi oyun"

Mehdi Eker

Dünyada tarım sektörünün yeni boyutlar kazandığı, gıdanın temel mücadele alanı olarak küresel gündemin ön sıralarına yerleştiği, finansal krizlerin, ticaret dengelerinde ve gıda fiyatlarında yol açtığı dalgalanmaların en yoğun hissedildiği 21. yüzyılda ülkemiz tarımı, 2002 sonrasında hayata geçirilen reformlarla Türkiye’nin değişim ve dönüşümünü en hızlı yaşayan ve yaşatan sektörlerin başında gelmiştir.
Ülkemiz için gerek ekonomik değer ve gerekse gıda güvenliği bakımdan stratejik sektörlerden birisi olan tarımın geliştirilmesi amacıyla son on yılda yürütülen köklü yapısal reform çalışmaları ve sektöre verilen destekler sonucunda tarım alanında istikrarlı bir büyüme sağlanmıştır.
Bu eserimizde; Ülkemizin gıda, tarım ve hayvancılık alanlarında son on yılda “Türkiye Tarımında Çağ Değişimi” olarak tarif ettiğimiz dönemin hikâyesini, anlatmaya çalıştık.
Kitaba “Türkiye Tarımının Değişim ve Dönüşüm Süreci: Buğday ile Koyun Gerisi Oyun” ismini vermemizin nedeni; esasında son on yılda Türkiye tarımında politikalarımızın ve stratejilerimizin temel çıkış noktasını; başta coğrafyamızın hakikati olmak üzere bilgi ve hikmete dayalı bir perspektife dayandırmış olmamızdan kaynaklanmaktadır.

 


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!