DUYURULAR :
Kategoriler
Kişisel Gelişim
#
Sayfa :
241 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 19,5 
Son Baskı :
18 Ekim, 2010 
İlk Baskı :
18 Ekim, 2010 
Barkod :
9786051062273 
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

İnsani Derinlik


İlhami Fındıkçı

"Aşk, aile ve kişisel gelişim sürecinde."

Aşk, Aile ve Kişisel Gelişim Çemberinde İnsani Derinlik Yolculuğumuza Hoş Geldiniz!


- Aşk bir uyanştır aslında. Maddi sevgileri aşıp önce kendine sonra diğerlerine uyanış. Sevenle sevileni aynı ateşte buluşturan, katıksız, karşılıksız, yoğun, biraz da başı dönmüş bir sevgidir bu. Nihayet aşk, sözün bittiği yerdir. Hiçliği kabullendiğimiz bir insani derinlik yolculuğudur.
- Aile için asıl soru şu: Çevrenizde kimler var? Zamanınızı kimlerle harcıyorsunuz? Kimlerin yanında olmaya can atıyorsunuz? Kimlerin kokusunu, rengini, derinliğini taşıyorsunuz? Başınızı hangi omuzlara yaslayıp icabında ağlıyorsunuz?
- Kişisel gelişim, salt kendimizi bir yerlere getirme kaygısının ötesindedir. Ailemize, toplumumuza, dünyamıza ve ötelerin ötesine borcumuzu ödeyecek bir kişisel derinliğe, olgunluğa, üretkenliğe ulaşarak, insani derinliği toplumsal gelişimin anahtarı haline getirmektir.
- İnsani derinlik; sıradan olmayı aşmaktır. Gönlümüzde ötekilere de yer açmaktır. İç zenginliğimizi hayat alanına daha çok yansıtmaktır, insanlara bir katma değer üretmektir. Hızlı değişim ve dönüşümün ezdiği kişiliklerin yeniden inşası ve inadına "insan" kalmanın bilincine varmaktır.
"Ben"e ve kişisel çıkarlara yani fiziksel ve maddi yönümüzü geliştirmeye hapsolan kişisel gelişimi; ruh-gönül-kalp yönümüzü de kapsayacak, "öteki de hoş görecek bir zirveye ulaştırmanın yolculuğudur insani derinlik. 


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!