DUYURULAR :
Kategoriler
Kişisel Gelişim
#
Sayfa :
115 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 19,5 
Son Baskı :
07 Mayıs, 2021 
İlk Baskı :
18 Mart, 2009 
Barkod :
9786051060798 
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Hedef Başarı
İş ve Okul Hayatındaki Tüm Sınavlarda Sınav Stresiyle Başa Çıkma

Z. Bengi Semerci

Yaşama başladığımızda anne-babalarımızın bizim için belirlediği hedefler vardır. Sağlıklı olmamız, mutlu olmamız, başarılı olmamız, iyi bir evlilik yapmamız, çocuklarımızın olması bizler için seçtikleri en temel hedeflerdir. Bizleri yetiştirirken bu hedeflere ulaşmamız için ellerinden geleni yaparlar. Ama genellikle kendimize hedef koymak ve onu başarmak konusunda eğitim vermeyi ihmal ederler.

Hedef koymayı öğrenmek yaşamımızdaki en önemli adımlardan biridir. Büyüdükçe hedef belirleme ve bu hedefe ulaşma, başarımızın anahtarı haline gelir. Okul sınavlarını, işe girme sınavları, onları iş yerine yükselme sınavları izler. Bu arada yaşam sınavımız da sürmektedir.

Yaşamın başında doğru ve gerçekçi hedefler belirlerseniz, sınavlar kolaylaşır. Kaygılarınızla baş etmeyi öğrenirseniz performansınız artar. Hedef belirlemek yetmez. Hedefinizin gerçekçi olup olmadığını, ona nasıl ulaşacağınızı ve ulaştığınızı nasıl anlayacağınızı bilmeniz gerekir.

Hiçbir hedef son hedef olamaz. Çünkü yaşam devam eder. Her ulaştığınız hedeften sonra hislerinizi kontrol edebilmelisiniz. Benzer şekilde sınav ve performans kaygısı ile baş etmeyi de öğrenmek zorundasınız. Öğrenmelisiniz ki hedefe ulaşmak için yolunuzdaki engel kendiniz olmayasınız!


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!