DUYURULAR :
Kategoriler
Ekonomi
#
Sayfa :
292 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 19,5 
Son Baskı :
09 Mayıs, 2008 
İlk Baskı :
09 Mayıs, 2008 
Barkod :
9789752979703 
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Global Dengesizliklerin Dengesi
Ne kadar Sürdürebilir? Nasıl Sonuçlanabilir?

Saruhan Özel

1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nden işletme lisans, 1989-1995 yılları arasında ise Virginia Tech'den işletme yüksek lisans, iktisat yüksek lisans ve iktisat doktora derecelerini alan Saruhan Özel, 1997 yılından beri DenizBank'ta başekonomistlik görevini sürdürmekte ve aynı zamanda çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği yapmaktadır. "Global Dengesizliklerin Dengesi", "Global Finansal Krizler" ve "Türkiye'de Enflasyon, Devalüasyon ve Faiz" adlı kitaplarından sonraki üçüncü kitabıdır.


"Global Dengesizliklerin Dengesi"nde dünya ve Türkiye ekonomisinde 2000'li yıllarda yaşananlar anlatılıyor. Ortaya çıkan bu ekonomik düzenin altyapısının nasıl kurulduğu, yarattığı fırsatlar ve sorunlar, bu sorunlarla nasıl başa çıkılabileceği gösteriliyor. Yeni global ekonomik düzende Türkiye'nin yeri tartışılıyor.

"Global Dengesizliklerin Dengesi", 2007 yılında ABD'de patlak veren ipotek krizinin perde arkasından Çin ve Hindistan'ın global ekonomiye nasıl entegre olduklarına, Putin'in Rusya'yı yeniden süper güç yapma çabalarından Türkiye'nin mevcut ekonomi politikalarıyla yeni global ekonomik düzende kendisine nasıl bir yer edinebileceğine kadar birçok konuda okurları sade bir dille bilgilendiriyor.


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!