DUYURULAR :
Kategoriler
Tiyatro
#
Sayfa :
318 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 21 
Son Baskı :
14 Haziran, 2005 
İlk Baskı :
14 Haziran, 2005 
Barkod :
9789752976221 
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Salyangoz ve Tiyatro
Ankara Sanat Tiyatrosunun Kuruluş Öyküsü

Bülent Akkurt

Haldun Dormen'in Önsözüyle

Tiyatro dünyamızda harikulade oyuncular, yönetmenler, tasarımcılar bulabilirsiniz. Hatta onları dış ülkedekilerle kıyaslayıp büyük gurur da duyabilirsiniz. Ama bir tiyatro yöneticisi bulmak, tiyatroyu deli gibi seven, arka planda kalarak perdeyi hiçbir zaman kapattırmamaya çalışan kişiyi bulmak neredeyse olanaksızdır. İşte Bülent Akkurt bu olanaksız durumun içinden fışkıran bir mucizedir. Yıllarca aranıp bulunamayan ‘bulunmaz adam’dır.

Haldun Dormen


Bu kitapta, Ankara Sanat Tiyatrosu’nun kuruluş öyküsünün yanında, ‘tiyatro’ diye adlandırdığımız o olağanüstü dünyanın içinde geçen, hepsi birbirinden farklı birtakım olayları yaratan oyuncuları, yazarları, yöneticileri, teknisyenleri, işçileri ve seyircileriyle tiyatro sevdalıları var.

1963’ten beri hâlâ her sezon başarı ile perdesini açmayı sürdüren, Ankara’nın ikinci özel tiyatrosu AST’nin kurucularından Bülent Akkurt’un kaleminden Türkiye’de bir tiyatro kurmanın ve onu ayakta tutabilmenin zorluklarını, tiyatroyla iç içe yetmiş yılı keyifle okuyacaksınız. 

Tüm tiyatro severlere ve sahne tozunu yutmuş tiyatroculara iyi okumalar..


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!