DUYURULAR :
Kategoriler
Astroloji
#
Sayfa :
232 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
15 X 22 
Son Baskı :
10 Şubat, 2009 
İlk Baskı :
25 Ekim, 2004 
Barkod :
9789752975248 
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Çingene Tarotu
78 Kartlık deste ve her kartın yorumunu, farklı tarot falı açılımlarını içeren kitap

Raymond Buckland

Çingene bilgeliği ve maneviyatını temel alan özgün yorumlarla

ÖZEL KUTULU
Tarot üzerine yazılmış pek çok kitap vardır, ancak çoğu öylesine karmaşık ve karanlıktır ki, tarot falı bakmayı öğrenmek isteyen hemen herkesin cesareti kırılır. Çingene Tarotu bu gerçek göz önünde bulundurularak son derece yalın bir dille yazılmış, tarot hakkında okumayı ve tarot falının nasıl açılacağını öğrenmeyi bir eğlenceye dönüştüren, sevimli bir kitap.
Çingene Tarotu geleneksel tarot formunu izler, en çok bilinen ve kullanılan tarot destesi olan Rider-Waite destesinin yorum ve ilkelerinden ayrılmaz. Ayrıca tarot falı geleneğini yüzlerce yıldır sürdüren ve tarotun geçmişin karanlıklarında kaybolup gitmesine izin vermeyen Çingenelerin form ve simgelerini de fala katarak, her bir kartın yorumunu genişletir. Tarotu bilenler fala bu yeni ve farklı yaklaşımdan hoşlanacaklar, kendilerini yenileyip bilgilerini tazeleyecekler ve farklı bir içgörü kazanacaklar; yeni öğrenenler de bu destenin kullanım ve yorumlama kolaylığının cazibesine kapılacaklar. Kitabın içinde geleneksel tarot kartı yorumlarına ek olarak, her kart için yeni, Çingene bilgeliğini ve maneviyatını temel alan farklı bir yorum daha vardır. Ayrıca yazar her kart için falı baktıranla ilişkilendirilebilecek pek çok farklı soru belirlemiş, bunların nasıl sorulacağını, yanıtların falı ne yöne sevk edeceğini göstermiştir.
Kitapta Çingeneler hakkında tarihi bilgiler bulabilir, bilgelik asasını nasıl pek çok yüzyıl boyunca ülkeden ülkeye gezerek taşıdıklarını öğrenebilir, dağarcığınıza birkaç Çingenece sözcük katabilirsiniz.


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!