DUYURULAR :
Kategoriler
Bilim
#
Çevirmen :
Sayfa :
504 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 21 
Son Baskı :
03 Şubat, 2020 
İlk Baskı :
07 Haziran, 2018 
Barkod :
9786051717548 
Kapak Tsr. :
Editör :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Büyük Resim
Yaşamın, Anlamın ve Evrenin Kökeni Üzerine

Sean Carroll

Modern fiziğin  en zorlu kavramlarını zarif ve açık bir üslupla anlatmasıyla bilinen Sean Carroll bu kitapta olağanüstü zekâsını bu sefer en derin kişisel sorularımıza yönelterek kendi kuşağının en önemli hümanist düşünürlerinden biri olarak öne çıkıyor: Niçin varız? Biz kimiz? Duygularımız, inançlarımız, umutlarımız ve hayallerimiz boşlukta yüzen anlamsız şeyler midir? İnsani amaç ve anlam kavramlarının bilimsel dünya görüşünde yeri var mıdır? Okur Büyük Resim’de dünyanın kuantum düzeydeki, kozmik düzeydeki ve insani düzeydeki işleyiş biçiminin farklarını ve nihayet bunların birbiriyle nasıl ilişkili olduğunu öğreniyor. Carroll’ın Darwin ve Einstein’dan yaşamın, bilincin ve evrenin kökenine giden yolda bilimsel devrime rehberlik eden ilkelere dair sunumu eşsizliğiyle göz kamaştırıyor.

Büyük Resim, raflarda Stephen Hawking, Carl Sagan, Daniel Dennett, E. O. Wilson gibi yazarların eserlerinin yanında yerini alacak benzersiz bir bilimsel dünya görüşü anlatımı, bir ustalık gösterisi.

“Astronomi, fizik, kimya, biyoloji ve felsefeyi ilmek ilmek dokuduğu kusursuz bir anlatıda bir araya getiren Sean Carroll evren hakkında bildiklerimizi göstererek ayaklarımızı yerden kesiyor ve henüz anlamadıklarımızı göstererek de tevazu aşılıyor.”
–Neil DeGrasse Tyson, Cosmos: A Spacetime Odyssey 

“Sean Carroll evrene dair bilgimizin sağlam bir açıklamasını
vermekle kalmıyor, anlam ihtiyacımızı da gözetiyor. 
Herkesin okuması gereken bir kitap.” 
–Carlo Rovelli, Fizik Üzerine Yedi Kısa Ders

 “Derin içgörülerle dolu.” 
–Scientific American


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!