DUYURULAR :
Kategoriler
Güncel
#
Sayfa :
420 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 19,5 
Son Baskı :
10 Ekim, 2018 
İlk Baskı :
10 Ekim, 2018 
Barkod :
9786051718286 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

İbrahim Betil Kitabı - Bir İnsan Birkaç Hayat


Rahime Sezgin

    İbrahim Betil yalnız Türkiye’nin değil dünyanın yüz akı olan insanlık öncülerinden biridir. Onurlu hayatını bilen bir dost olarak, kişisel çıkar gözetmeden kendisini eğitime, dayanışmaya, barışa nasıl özverili biçimde adadığının tanığıyım. Keşke bizde ve dünyada İbrahim Betil’ler çoğalsa.
–Zülfü Livaneli 

Hayatta hiç kimse “filmin sonu”nu görmüyor. Belki de böyle bir son yok. Ama önemli olan böyle bir son varmış gibi yaşamak. İbrahim de böyle yaşadı. Haktı hukuktu, insan haklarıydı, özgürlüklerdi diyerek yaşadı. Demokrasi hâlâ bir özlem duruyor uzağımızda. İbrahim’in hayatta yaptığı işler, özellikle sivil toplum alanında bıraktığı derin izler, onun adını Türkiye’nin demokrasi tarihine şimdiden yazdırdı.
– Hasan Cemal

Bu kitap açıkça gösteriyor ki, İbrahim iş insanlığını bırakıp kendini STK’lara adayınca Türkiye’de hem iş dünyasının hem STK dünyasının ortalama kalitesi yükseldi, en çok kazanan da çocuklar ve gençlik oldu. İbrahim Betil’in hikâyesi içten gelen bir çağrıya cevap vermenin hem insanlığa hem mutluluğa yaptığı özgürleştirici katkının hikâyesidir.
–Ahmet Aykaç 

İbrahim Betil’in yaşamı dürüstlük, evrensel değerlere bağlılık ve çok çalışmadan beslenen bir başarı hikâyesidir.
Prensiplerine sımsıkı bağlılığıyla kendisine zor, dokunduğu ihtiyaç sahiplerine, çok emek harcadığı gençlere ve dostlarına kolay bir insanın hikâyesi...
–Halis Komili


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!