DUYURULAR :
Kategoriler
Başvuru | Alfa DK Kitapları
#
Çevirmen :
Sayfa :
352 
Cilt :
Ciltli 
Boyut :
20 X 24 
Son Baskı :
15 Eylül, 2022 
İlk Baskı :
25 Ocak, 2019 
Barkod :
9786051717791 
Kapak Türü :
Sert Kapak 
Yayın Dili :
Türkçe 

Mitoloji Kitabı (Ciltli)
Büyük Fikirleri Kolayca Anlayın

Kolektif

Hilebaz tanrı Maui kimdir? Şiirin bal likörü nedir ve onu içenlere nasıl bir marifet kazandırır? Antik Mısır mitolojisi Yeraltı Dünyasına ilişkin neler anlatır? Bu kitap, bu ve benzer sorulara yanıt verirken, bütün dünyadan 80’in üzerindeki miti irdeliyor.
Yetkin ve kapsamlı bir çalışma olan Mitoloji Kitabı, çarpıcı görsellerle ve ilginç hikâyelerle doludur. Mitlere ve bu mitlerin onları yaratan kültürler için ne anlam ifade ettiğine dair yeni bir yaklaşım getirmektedir. Loki ve Thor’dan Viracocha ve Chulainn’e, her bir başlık renkli karakterleri ve onların maceralarını ele almaktadır.
İster konuya yeni ilgi duyun, ister geleneklerin ve mitlerin hevesli bir öğrencisi, ister sadece büyük hikâyelerden hoşlanan biri olun, bu kitapta sizi ilgilendirecek ve hayretler içinde bırakacak çok şey bulacaksınız..

 

Katkıda bulunanlar: PHILIP WILKINSON – GEORGIE CARROLL -  DR. MARK FAULKNER -  DR. JACOB F. FIELD -  DR. JOHN HAYWOOD – MICHAEL KERRIGAN – NEIL PHILIP – DR. NICHOLAUS PUMPHREY – JULIETTE TOCINO-SMITH


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!