DUYURULAR :
Kategoriler
Araştırma
#
Sayfa :
176 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 21 
Son Baskı :
19 Mart, 2019 
İlk Baskı :
19 Mart, 2019 
Barkod :
9786051717401 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Gastro Endişe
Küresel Pazarda Yeni Bir Endüstri: Sağlıklı Yiyecekler

İlkay Kanık

Günümüzde medya ürünleri insanlara, “yerel gıdaları tüketmek,” “yerel üreticiyi ve küçük çiftçiyi desteklemek” gibi yeni alternatifler öneriyor. Başka bir beslenmenin mümkün olduğunu iddia eden toplumsal hareketler ulusal, daha sonra küresel olarak yayılmaya başladı bile. Dördüncü Dünyanın görünmeyen açları ve aşırı toklar bir arada yaşarken, hayatımızda eksiklik olarak yaygınlaşan yeme modaları günlük hayatımızın parçası haline gelmiştir. Modern bireyin bedeninin yeni tanrıları artık medyadaki imaj olmuş durumda. Modern birey kendisini görünür kılmak için bedenini imaj tanrılarına kurban etmektedir.
Büyüsü bozulmuş dünyada çaresiz kalmış modern birey için endişeyi gidermeyi vaat eden yeni tüketim alternatifleri ortaya çıkmaktadır. Çünkü bir taraftan da her gün yediklerimize dair yeni bir endişe daha hayatımıza girmektedir. Bu endişe küresel pazarın içinde sağlıklı yiyecek endüstrisini yaratmaktadır.
Öte taraftan su ve tohumlar kirlenmiştir, tek çözüm ise gelecek nesillerin su ve tohumları için verilecek olan özgürlük savaşlarıdır.

 


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!