DUYURULAR :
Kategoriler
Yemek Kitabı
#
Sayfa :
372 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
18,5 X 22 
Son Baskı :
19 Mart, 2021 
İlk Baskı :
19 Mart, 2021 
Barkod :
9786254492693 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Refika’nın Mutfağı - Cooking New Istanbul Style
Yeni İstanbul’da Yaşam ve Yemek Üzerine Tarifler - Fusion Tecipes Of Life And Cooking By Refika

Refika Birgül

Yemek yapmaya yeni başlayanların adım adım takip edebilecekleri, yeni ev kuranların mutfak düzeni ile ilgili pek çok şey öğrenebilecekleri, mutfakta gözü kapalı yemek yapanların bile “Aaa bu daha önce hiç aklıma gelmemişti!” diyebilecekleri, hazırlaması kolay, tadı nefis ve bizim malzemelerimizle üretilmiş yepyeni yemekler…  
Benim dünyamda hazza dönüşen bir tada ulaşmak; iyi malzemelerin, keyifli bir mutfakta, kolay ve akan tariflerle hazırlanması ve kendilerine uygun özgün sunumlarıyla mümkün. Bu nedenle bu kitap sadece tariflerden değil bunları kapsayan dört ana bölümden oluşuyor. Kadayıftan Mantı, Yufkadan Türk Suşisi gibi yapması çok kolay ve  tadı nefis tariflerle karışılaşacaksınız.
Yeni İstanbul’da güzel insanlarla dolu, lezzetli sofralarda, bol bol muhabbetler…   

This book reflects my great passion to come up with delicious new recipes and easy-to-master methods that build on the marvels of traditional Turkish cuisine and add  a contemporary flair. It presents an alternative way of modern living that both honors  traditional ingredients and experiments with novel possibilities. 
In my world good food is a combination of fresh, quality ingredients, intelligent  preparation, attractive recipes and presentation that appeals to all of our five senses. The book is correspondingly divided into chapters starting out in local markets and  ending on the table with presentation. 
From rolling colorful Turkish sushi out of fresh yufka, or using angelhair kadayif to  make delicate dumplings, I hope this book both surprises and delights you. Living in Istanbul is truly a privilege, and sometimes even a fairytale.  New Istanbul style cooking offers a very contemporary journey into  the layered soul of this ancient city. Enjoy!


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!