DUYURULAR :
Kategoriler
Bilim
#
Çevirmen :
Sayfa :
456 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
16 X 23,5 
Son Baskı :
24 Ocak, 2022 
İlk Baskı :
24 Ocak, 2022 
Barkod :
9786254494819 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Einstein Ansiklopedisi


Alice Calaprice , Daniel Kennefick , Robert Schulmann

Bu eser Albert Einstein’ın kişisel, bilimsel, manevi, etik, düşünsel ve sosyopolitik yönünü gözler önüne seren bir kaynak kitap niteliğindedir, yalnızca bilim insanlarını değil, kamuoyunu da ilgilendirecek konuları da kapsamaktadır. Einstein’ın yaşamının ve önemli başarılarının kronolojisiyle başlayan kitap, dâhi bilim insanının felsefi ve politik görüşlerinin özetiyle devam ediyor. Kişisel ve ailevi yaşantısından bilimsel başarılarına kadar Einstein hakkında bilinmesi gereken hemen her şeyi kapsayan bu temel eser aynı zamanda tarihsel ortamı da yansıtmaktadır. Bir bilim insanı, siyasal figür ya da hümanist olarak Einstein’la ilgilenen herkes için büyüleyici ve olağanüstü okunabilir bir referans kitabı olan bu eserde yazarlar, Albert Einstein hakkında bildiklerimizi nasıl öğrendiğimizi de açıkça ortaya koyuyorlar. 

“Einstein Ansiklopedisi ciddi Einstein araştırmacısı için temel eserdir.” 
–Cosmos Magazine 

“Onu en iyi tanıyan insanlardan, makalelerini düzenleyen harika bilim insanlarından Einstein gerçekleri ve bilgilerinin bir özeti burada. Bu cilt hazineler hazinesidir.
Hem bilgilendirici hem de tadına varması çok eğlenceli.” 
–Walter Isaacson, Einstein: Yaşamı ve Evreni kitabının yazarı

“Yazarlar büyük fizikçinin hayatı ve çalışmaları hakkında derin bilgiye sahip, tanınmış Einstein bilginleri. Hem meslekten olmayanlar hem de uzmanlar için çok hoş bir ansiklopedik referans çalışmasını bir araya getirmişler.” 
–Tilman Sauer, Bern Üniversitesi

“Üç Einstein akademisyeni Einstein’ın bilimsel, kamusal ve özel hayatlarını en ince ayrıntısına kadar ele alıyor. Erişilebilirlik ve ayrıntı, Einstein Ansiklopedisi’ni herhangi bir Einstein koleksiyonuna önemli bir giriş haline getiriyor.”
–Symmetry Magazine


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!