DUYURULAR :
Kategoriler
İnceleme Araştırma
#
Sayfa :
524 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
16,5 X 23,5 
Son Baskı :
23 Şubat, 2022 
İlk Baskı :
23 Şubat, 2022 
Barkod :
9786254495274 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

İstatistiksel Analiz Teknikleri
SPSS' te İşletme Yönetimi ve İktisat Uygulamaları”

Aziz Akgül

Bu kitap; öncelikle sosyal bilimler alanında öğrenim gören öğrenciler ve araştırmacılar için kullanıcı dostu bir yaklaşımla, SPSS İstatistik Bilgisayar Programını kullanarak, istatistik tekniklerini uygulamalı olarak öğretmek için tasarlanmıştır. Kitapta; iktisat ve işletme dahil hem sosyal bilimler hem de davranış bilimleriyle ilgili ve lisans öğrencilerinin ilgisini çekebilecek çok çeşitli örnekler kullanılmaya çalışıldı.


 
Matematik kaygısının kurbanı olduğunu gözlemlediğim öğrencilere yıllarca ders verdikten sonra, matematiksel olmayan yaklaşım tarzını esas alarak, SPSS İstatistiksel Bilgisayar Programının imkanlarından yararlanırken, aynı zamanda tüm öğrencilerin ve araştırmacıların istatistiksel teknikleri kullanma ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde, ilgili tüm konuları kapsayacak bir öğretim aracı sağlamak istedim.


 
Bu kitap, sosyal bilimlerden herhangi birine yönelik bir istatistik dersinde kitap olarak kullanılabilir veya araştırma metodolojisinde destekleyici kitap olarak da kullanılabilir. Ayrıca;  öğrencilere, öğretim üyelerine ve araştırmacılara istatistiksel teknikleri kullanırken kolaylık sağlamak maksadıyla, kitaba ek olarak bütün istatistiksel tekniklerin süreçleri bir akış şemasında özetlendi

 


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!