DUYURULAR :
Kategoriler
Bilim
#
Çevirmen :
Sayfa :
368 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 21 
Son Baskı :
24 Mart, 2022 
İlk Baskı :
24 Mart, 2022 
Barkod :
9786254495489 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Profesör Stewart'ın Matematik Hazineleri


Ian Stewart

Ünlü matematik profesörü Ian Stewart, Matematiksel Tuhaflıklar Dolabı
kitabının büyük başarısından sonra başka bir çekmeceyi açıyor ve Profesör Stewart’ın Matematik Hazineleri’nde zekası ve bilgisiyle sıradan bulmacaları eski ve modern matematiksel düşünceyle harmanlıyor. Mantıksız ve hayali olandan karmaşık ve çiviyazısına kadar her tür sayı hakkında gizemli ve şaşırtıcı gerçekler arasında şunları öğreniyoruz:
Kaos nasıl organize edilir?
Madde, karşı-maddeyi nasıl dengeler?
Bir küre nasıl ters çevrilir ?
Yıldızları gözlemleyerek pi sayısı nasıl hesaplanır?
. . . ve neden tüylü bir topu düzgün bir biçimde tarayamazsınız.
Stewart, okura, hayatın ve evrenin altında yatan matematiğin heyecan verici bakışlarını sunmakta. Zihin genişletici, aydınlatıcı ve sonsuz eğlenceli olan bu kitap okuru matematiğe teşvik ediyor, sevindiriyor ve büyülüyor.
“Bulmacalar, şakalar, kelime problemleri, kelime oyunları, tarih ve matematikle ilgili bilgilerle dolu olan Matematiksel Tuhaflıklar Dolabı’nın  devamı olan bu kitap stand-up komedisi izler gibi okunuyor. Herkesi eğlendirebileceğini fazlasıyla ispatlayan  Stewart, modüler aritmetik yaparken iki artı iki aslında sıfıra eşittir gibi tuhaf önermelerle okuru şaşırtıyor. Her bilgi düzeyindeki matematik meraklıları için harika bir kitap.”
–Gilbert Taylor, Booklist
“Profesör sınırsız bir merakla ‘dijital küplerden’ ‘tüylü top teoremine’ rastgele atlarken, matematiğe biraz ilgi duyanlar bile eğlenecek ve şaşıracak.”
–Sunday Telegraph

 


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!