DUYURULAR :
Kategoriler
Başvuru
#
Sayfa :
352 
Cilt :
Ciltli 
Boyut :
19,5 X 25,5 
Son Baskı :
11 Aralık, 2023 
İlk Baskı :
25 Mayıs, 2022 
Barkod :
9786254496141 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Sert Kapak 
Yayın Dili :
Türkçe 

İstanbul’un 100 Mücevheri (Ciltli)


Saffet Emre Tonguç , Zeynep Şahin Tutuk

Profesyonel Rehber, Tarihçi-Yazar Saffet Emre Tonguç ve İletişim Danışmanı-Yazar Zeynep Şahin Tutuk’un birlikte kaleme aldığı, Drone Pilotu Halit Bilen’in fotoğraflarıyla onlara eşlik ettiği bir İstanbul masalı başlıyor. Alfa Yayınları markasıyla okuyucuyla buluşacak Kanatlarımda İstanbul kitabı, eşsiz şehrimizin 80 farklı noktasını hem tarihi hem bugünüyle anlatıyor. Daha önce hiç görmediğiniz açılarla ve aynı karede hiç buluşmamış yapılarla; 8500 yıllık tarihe uçuracak bir İstanbul seyri ve bir zenginliği sunuyoruz.

3 İMPARATORLUĞA BAŞKENTLİK YAPMIŞ, İKİ KITA ÜZERİNE KURULMUŞ VE İÇİNDEN DENİZ GEÇEN TEK KENT OLAN İSTANBUL BİR HAZİNE. O HAZİNEDEKİ SAYISIZ MÜCEVHERDEN SEÇİLEN 100 YER, BU KİTAPTA BULUŞTU. GÖRÜLMEMİŞ AÇILARDAN 200’E YAKIN FOTOĞRAF EŞLİĞİNDE DÜN VE BUGÜN ARASINDA BİR YOLCULUĞA DAVETLİSİNİZ.

Heyecanlandıran, mutlu eden, ilham veren bir şehir İstanbul. Ve her zaman merak edilen… Kaldırılan her taşın altından yeni bir hikâyenin çıktığı, her sokağın farklı bir yüzle selam verdiği, söyleyecek sözü hiç bitmeyen bir şehir İstanbul. Ve anlattıklarıyla her zaman şaşırtmayı başaran…Onu keşfetmek isteyenleri binlerce yılın renkli, coşkulu, acı-tatlı izleri üzerinde yükselen bir köprüden geçiren; her adımda Roma’dan Cumhuriyet’e, Bizans’tan Osmanlı’ya selam verdiren bir şehir… 
O köprünün avuçlarınızın içine sığan hali, işte bu kitap. Müzelerden camilere, parklardan saraylara, okullardan adalara, kiliselerden hanlara İstanbul’u 100 farklı yerden göreceksiniz. İmparatorlar, şairler, mimarlar, valide sultanlar, paşalar, sanatçılar ve daha sayısız isim, sayfalar arasında gezinirken size eşlik edecek. Kitabın içine çok renk, çok duygu, çok bilgi, çok fikir ve çok fotoğraf sığdı. Ama en çok, tarifsiz bir İstanbul sevgisi sığdı. Ona yaptıklarımızla çok yorulmuş olmasına rağmen inatla dünyanın en güzel şehri olmayı başaran İstanbul’u sevmekten vazgeçmeyenlere armağan olsun!

 


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!