DUYURULAR :
Kategoriler
Bilim
#
Çevirmen :
Sayfa :
616 
Cilt :
Ciltli 
Boyut :
16 X 23,5 
Son Baskı :
29 Mart, 2023 
İlk Baskı :
29 Mart, 2023 
Barkod :
9786254497490 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Sert Kapak 
Yayın Dili :
Türkçe 

Astrobiyoloji (Ciltli)
Evrendeki Yaşamı Anlamak

Charles C. Cockell

Evrenimizdeki kozmik ortam içerisinde yaşamı ele alan Astrobiyoloji, konuyu hakkını vererek anlatmak için astronomi, biyoloji, kimya, jeoloji, gezegen bilimi, fizik, sosyal bilimler gibi pek çok bilim dalını harmanlıyor. Standart kozmolojik modele göre, Büyük Patlamayla birlikte birinci kuşak yıldızlar ortaya çıkar ve daha sonra bu yıldızların ölüp patlamasıyla yaşam için gerekli olan elementler evrene saçılır. Gezegenler yeni yıldızların etrafında oluşmaya başlar. Bu gezegenlerden bazıları yaşamaya elverişlidir ve en az birinde yaşam ortaya çıkar. Yaşam, tek hücreli organizmalardan hayvanlara geçiş yaparak büyür ve tüm bu süre boyunca yok oluşlarla zarar görür. Nihayetinde, uzak yıldızları çevreleyen gezegenleri bulmaya kararlı bir zekâ gelişmeye başlar ve diğer uygarlıkları bulmak üzere işe koyulur. Ancak şu an diğer gezegenlere gitme olanağımız olmadığı için yaşama dair bildiğimiz tek veri, Dünya’daki yaşamın kendisidir. İşte elinizdeki kitap Dünya üzerindeki bildiğimiz yaşamın yapısı, ilişkileri ve yetenekleri hakkında kapsamlı bir değerlendirme yaptıktan sonra, bunu kozmik bağlam içerisinde incelemektedir.

“Cockell’in Astrobiyoloji’si hem genel okur kütlesine hem de üniversite öğrencilerine hitap eden harika bir kitap.” 
–Astrobiology Journal

“Sonuç olarak, mesleğiniz veya temel alanınız ne olursa olsun astrobiyoloji öğrenmek isteyenler için son derece yararlı bir kaynak.”
–Lewis Dartnell, University of Kent

“Okurlar 4 milyar yıllık evrimin ürettiği göz kamaştırıcı çeşitlilikteki organizmaların sınırsız görünebileceğini, ancak hepsinin evrensel yasalara uyduğuna dair net ve kışkırtıcı argümandan zevk alacaklardır.”
–Kirkus Reviews


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!