DUYURULAR :
Kategoriler
Dil Bilimi
#
Sayfa :
240 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
16 X 23 
Son Baskı :
19 Kasım, 2022 
İlk Baskı :
14 Ekim, 2008 
Barkod :
9789753168229 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Arapça Dilbilgisi Sarf Bilgisi
Modern Anlatım Dili Tablolarla Destekli

Şener Şahin , Hüseyin Günday

Bu kitap, Arapça Öğrenim sürecindeki ilk aşamayı kat etmenize yardımcı olmayı sadece hedefleyen değil, aynı zamanda bunu garanti etme iddiasında olan bir kitaptır.

• Bu kitabı okuyanlar, Arapça öğrenmeye ilk adım atan kişinin hareke konusunda duyduğu kaygı ve sıkıntıyı asla yaşamayacaklardır.
• Eser, bir ders kitabı niteliğinde hazırlanmış olup, konular dengeli bir biçimde dağıtılmıştır.
• Sarfın belkemiğini teşkil eden fiil çekimleri konusu, diğer kitaplarda olduğu şekliyle, bütün varyantlarıyla, tek bir yerde, yığma bilgi halinde verilmemiş, bunun yerine, her konuda fiil çekimleri yer alacak şekilde, konuların, zaman içerisinde sindirilerek öğretilmesi yöntemi tercih edilmiştir.
• Konuların ders usulüne göre hazırlanmış olması, gerek hoca, gerekse öğrenci için büyük bir avantaj sağlamaktadır.
• Kitap; kolay ve anlaşılır bir anlatım diline sahip oluşu, özellikle tanımlarının son derece açık ve net oluşu yönüyle, amatör dil meraklıları ve Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri gibi, Arapçayı bir hoca yardımı olmaksızın öğrenmek durumunda kalanlar için de son derece yararlı bir rehberdir.

İşlenen konu ile ilgili olarak çok sayıda örnek ve alıştırmalara yer verilmiş olup, anlamın ön plana çıktığı yerlerde örnek kelimelerin Türkçe karşılıkları da belirtilmiştir.


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!