DUYURULAR :
Ürünler
Cüneyt Yüksel
#

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden (Harvard Law School) yüksek lisans (LL.M.) derecesi almıştır. Ardından Stanford Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde (Stanford Law School) doktora çalışmalarına devam ederek hukuk doktoru unvanını almaya hak kazanmıştır. Aynı üniversitelerde araştırma ve öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Stanford Üniversitesi tarafından uluslararası hukuk alanında başarı ödülüne ve Harvard Üniversitesi’nce mezunlarına verilen özel başarı ödülüne layık görülmüştür.
Amerika Birleşik Devletleri’nde uzun yıllar uluslararası avukat olarak çalışmış, çok uluslu şirket ve hükümetlere hukuk danışmanlığı yapmıştır. Ayrıca uluslararası şirketlerde Baş Hukuk Müşavirliği (Chief Legal Officer) ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini ifa etmiştir. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak akademik çalışmalarına devam etmiştir. Aynı üniversitede küresel yönetim, uluslararası politik ekonomi ve hukuk alanlarında dersler vermiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 23. Dönem milletvekili olarak seçilmiştir. TBMM Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento, Avrupa Birliği Uyum ve Adalet Komisyonları üyeliklerinde bulunmuş ve aynı komisyonun e-Devlet Alt Komisyon başkanlığı görevini yerine getirmiştir.
Harvard Üniversitesi Mezunlar Derneği Türkiye ve Avrupa başkanlıklarını yapmıştır. Aynı zamanda Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunlar Derneği Türkiye’nin kurucu başkanıdır.
Uluslararası hukuk, küresel yönetim, ekonomi ve siyaset alanlarında çok sayıda eseri bulunmaktadır. Halen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Çevirmen :
 
Sayfa :
265 
Cilt :
Ciltsiz 
Kapak Türü :
Karton 
Boyut :
13,5 X 19,5 
Son Baskı :
04-03-2020 
İlk Baskı :
04-03-2020 
Barkod :
9786051716336 
Hazırlayan :